Oferta edukacyjna

CHODŹ NA ULICĘ BRYDŻOWĄ Z CAŁĄ KLASĄ

Warsztaty dla

dzieci w wieku od 9 lat

Czas

2 godziny

Koszt

300zł

O warsztacie

Nauczycielko, Nauczycielu – zabierz swoich uczniów i uczennice na wycieczkę do Muzeum Kart.

Fundacja Trefl oferuje możliwość grupowego zwiedzania największej w Polsce kolekcji kart do gry oraz akcesoriów i przedmiotów związanych z tematyką karcianą. Zapraszamy do kontaktu – termin i szczegóły Waszej wizyty w Muzeum Kart „Ulica Brydżowa” w Gdyni ustalimy indywidualnie.

Na miejscu oprowadzimy Was po Muzeum, a dodatkowo oferujemy dostęp do przestrzeni edukacyjnej, w której można zrealizować własne zajęcia lekcyjne, dopasowane tematycznie do oglądanej wystawy.

Kontakt:
tel. 505 552 356
fundacja@fundacja.trefl.com

ANIMOWANE ZWIERZAKI

Warsztaty dla

grupy szkolne

Czas

2,5 godziny

Koszt

800zł

O warsztacie

Światowy Dzień Ziemi już 22 kwietnia! W tym samym miesiącu przypada też wiele świąt nietypowych, m.in. Dzień Chomika, Dzień Pingwina, Dzień Gołębia, Dzień Szczura, Dzień Tapira, Dzień Jednorożca, a także Dzień Psa Ratowniczego oraz Dzień Lekarzy Weterynarii! Wszystkie stworzenia, małe i duże, mogą być bohaterami filmów tworzonych przez dzieci
na warsztatach animacji poklatkowej.

 Nauczycielko! Nauczycielu! Chcesz zorganizować dla swojej klasy ciekawe wyjście? Już teraz zarezerwuj termin warsztatów w kwietniu 2024 roku. Podczas warsztatów, klatka po klatce, uczniowie i uczennice, pracując pod okiem profesjonalnej animatorki, przygotują własne krótkie filmiki o tematyce związanej ze światem zwierząt i przyrodą. Krok po kroku:

  • będą pracować w kameralnych zespołach
  • własnoręcznie przygotują elementy plastyczne do animacji
  • poznają podstawy filmowej techniki animacji poklatkowej
  • wykażą się kreatywnością
  • skorzystają z tabletów wyposażonych w specjalne oprogramowanie

Zajęcia organizowane są przez Fundację Trefl w ramach projektu edukacyjnego Gdyńskie Centrum Animacji. Warsztaty odbywają się w pracowni przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. 

Korzyści edukacyjne

Warsztat łączy kreatywną zabawę wykorzystującą proste techniki plastyczne z użyciem filmowej technologii cyfrowej.

Rozwija umiejętność konstruowania prostych historii, opartych na ciągu przyczynowo-skutkowym.
Pracując zespołowo, uczestnicy i uczestniczki ćwiczą podejmowanie decyzji i dzielą się zadaniami zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami.
Zajęcia integrują grupę i pozwalają się wykazać dzieciom, które na co dzień w szkole nie mają wielu okazji do ekspresji artystycznej.

ABC ANIMACJI POKLATKOWEJ

Warsztaty dla

klas 1-5 szkoły podstawowej

Czas

2 – 2,5 godziny

Koszt

800zł

O warsztacie

Ten scenariusz to propozycja na pierwsze spotkanie z techniką filmową, dzięki której nawet najmłodsi uczniowie i uczennice stworzą własne krótkie filmy animowane. Warsztaty realizujemy w ramach projektu edukacyjnego: GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI.

Wstępem do zajęć praktycznych jest krótka prelekcja o kulisach powstawania serialu animowanego „Rodzina Treflików”. Dzieci oglądają miniwystawę, która prezentuje rekwizyty i fragmenty scenografii z prawdziwego planu filmowego, oraz jeden odcinek filmu.

Następnie podczas zajęć pod okiem animatorki poznają podstawy konstrukcji scenki filmowej i obmyślają swoje pomysły na animację.

Z dostępnych w pracowni materiałów plastycznych własnoręcznie wykonują postaci i proste dekoracje, a potem ożywiają je za pomocą tabletów z oprogramowaniem do animacji poklatkowej. Wykonują serię zdjęć, które złożą się na ruchomą sekwencję filmową.

Podsumowaniem warsztatów jest pokaz stworzonych animacji.

Korzyści edukacyjne

Warsztat łączy kreatywną zabawę wykorzystującą proste techniki plastyczne z użyciem filmowej technologii cyfrowej.

Rozwija umiejętność konstruowania prostych historii, opartych na ciągu przyczynowo-skutkowym.
Pracując zespołowo, uczestnicy i uczestniczki ćwiczą podejmowanie decyzji i dzielą się zadaniami zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami.
Zajęcia integrują grupę i pozwalają się wykazać dzieciom, które na co dzień w szkole nie mają wielu okazji do ekspresji artystycznej.

ANIMACJA KONTYNUACJA!

Warsztaty dla

klas 3-7 szkoły podstawowej

Czas

3 godziny

Koszt

900zł

O warsztacie

Tę propozycję adresujemy do grup szkolnych, które odwiedzają nas ponownie lub miały wcześniej inny kontakt z animacją poklatkową. Warsztaty realizujemy w ramach projektu edukacyjnego: GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI.

Zajęcia otwiera quiz: ekspresowe przypomnienie podstawowych informacji o tej technice. Warsztat w całości polega na praktycznym działaniu.

Uczniowie i uczennice skupiają się na animacji, począwszy od wyboru odpowiedniej techniki i materiałów plastycznych.

Dowiadują się między innymi: Jak prawidłowo ustawiać elementy animacji, a jak zadbać o tło? Jak ustalić liczbę klatek na sekundę filmu i osiągnąć płynność animacji? Jak kreatywnie kadrować i zmieniać pozycję aparatu w trakcie scen? Zajmą się też elementami związanymi z operowaniem dźwiękiem i światłem.

Opracowują proste scenariusze i storyboardy, uwzględniające założenia fabularne, techniczne oraz animatorskie.

Efektem wspólnej pracy jest stworzenie krótkich filmów animowanych. Ich pokaz na dużym ekranie zamyka warsztaty.

Korzyści edukacyjne

Warsztat oparty na kreatywnym działaniu wzmacnia umiejętności pracy w grupie i dążenia do wspólnego celu.
Osoby uczestniczące w zajęciach ćwiczą koncentrację uwagi oraz zdolności manualne. Doświadczają poczucia sprawczości i osobistego wpływu na końcowy efekt.
Uczą się wychwytywać i poprawiać usterki techniczne. Rozwijają wrażliwość estetyczną. Zyskują motywację do doskonalenia.

SZKOŁA W RUCH!

Warsztaty dla

klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół średnich

Czas

4 godziny

Koszt

1200zł

O warsztacie

Animacja poklatkowa to narzędzie, które można wykorzystać do stworzenia przydatnych na każdej szkolnej lekcji materiałów edukacyjnych – wspólnie z uczniami i uczennicami. Oprócz prezentacji, notatek czy map myśli warto bowiem robić razem filmy animowane!

A gdyby tak pokazać na ekranie animowany wykres funkcji matematycznej? Przebieg prostej reakcji chemicznej? Układ dopływów Wisły? Postać historyczną lub literacką? A może zilustrować, za pomocą ruchomego obrazu, jak zbudowane są zdania? Praktycznie każdy temat z zakresu nauczania w szkole – zarówno z dziedzin ścisłych, jak i humanistycznych – można pokazać w formie wizualnej w postaci krótkiego filmu animowanego.

Temat zajęć ustalany jest z co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Przygotowanie scenariusza warsztatów wymaga dostarczenia ewentualnych materiałów merytorycznych oraz współpracy ze strony nauczyciela/nauczycielki.

Podczas zajęć uczniowie i uczennice obmyślają sposób wizualnej prezentacji konkretnych treści naukowych, przygotowują elementy plastyczne do animacji: rysunki, obiekty wycinane i inne.
Następnie przechodzą cały proces realizacji filmowej, z użyciem tabletów z oprogramowaniem do animacji poklatkowej.
Warsztaty realizujemy w ramach projektu edukacyjnego: GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI.

Korzyści edukacyjne

Warsztat ten otwiera drogę do tego, by nauka w szkole była bardziej angażująca dla uczniów i uczennic, wspierając jednocześnie nauczycieli w ich pracy.
Podczas zajęć treść nauczania podlega filmowej adaptacji, co wymaga wielu operacji intelektualnych: wskazania kluczowych treści i powiązań logicznych
pomiędzy nimi, nazwania i zinterpretowania opisywanych zjawisk. W efekcie można głębiej zrozumieć omawiany temat i lepiej go zapamiętać.
Atrakcyjna i obejmująca elementy kreatywnej zabawy forma zajęć korzystnie wpływa na samopoczucie uczniów i uczennic oraz ich motywację do nauki.

ANIMACJA NA ŻYCZENIE

Warsztaty dla

klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół średnich

Czas

ustalany indywidualnie

Koszt

ustalany indywidualnie

O warsztacie

Na indywidualne życzenie zrealizujemy warsztaty oparte na tworzeniu krótkich filmów techniką animacji poklatkowej dla grup mniej licznych niż typowa szkolna klasa albo dotyczących niestandardowej tematyki bądź jej zakresu. Warsztaty realizujemy w ramach projektu edukacyjnego: GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI.

Kilka osób z klasy wykazuje szczególne uzdolnienia plastyczne i filmową pasję? Może w kameralnej grupie przygotują filmową adaptację wybranej lektury?

W klasie dzieje się coś ważnego i chcecie, żeby warsztat kreatywny stał się pretekstem do porozmawiania o emocjach?

A może szukacie pomysłu na to, by zorganizować międzypokoleniowe rodzinne spotkanie? Takie wydarzenie również może się opierać na wspólnej pracy przy animacji poklatkowej.

Zajęcia mogą być jednorazowe i trwać kilka godzin. Możemy również przeprowadzić kilkudniowy cykl o tematyce i formule, którą uzgodnimy wspólnie.

Korzyści edukacyjne

Warsztat łączy ekspresję artystyczną z rozwojem umiejętności miękkich, takich jak współpraca i komunikacja w grupie, optymalizacja procesów i zarządzanie czasem w ramach realizacji zadania projektowego.
Zajęcia uzupełniają program nauczania o nową, atrakcyjną dla uczniów i uczennic, interaktywną formę kreatywnej aktywności.
Odbywają się w bezpiecznej przestrzeni warsztatowej. Wyjście na zajęcia poza szkołę przełamuje codzienną rutynę.

EKO ANIMACJE. WARSZTATY TWORZENIA FILMÓW I KONKURS

Warsztaty dla

klas 1-8 szkoły podstawowej

Czas

2 – 2,5 godziny

Koszt

800zł

O warsztacie

Twoje dzieci lubią kreatywne zajęcia? Uczysz w szkole i chcesz zorganizować dla swojej klasy ciekawe wyjście? Spotkajmy się na warsztatach animacji poklatkowej! Zapisz grupę na warsztaty w styczniu 2024 roku. Uczniowie i uczennice, którzy stworzą krótkie filmiki o tematyce związanej z dobrymi nawykami na rzecz środowiska naturalnego, mogą wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Podczas zajęć kilkuosobowe zespoły, pod okiem profesjonalnej animatorki, przygotują własne krótkie filmiki, które mogą ilustrować tematy związane z ekologią i ekologicznymi dobrymi nawykami.
Segregacja śmieci? Energia odnawialna? Oszczędzanie wody? Miłość do przyrody? Jest mnóstwo wątków, które warto pokazać. W trakcie warsztatów uczniowie i uczennice:

  • poznają podstawy techniki animacji poklatkowej
  • będą pracować w kameralnych zespołach
  • własnoręcznie przygotują elementy plastyczne do animacji
  • wykażą się kreatywnością
  • skorzystają z tabletów wyposażonych w specjalne oprogramowanie

Metodologia zajęć oparta jest na module ABC ANIMACJI POKLATKOWEJ.

FILMOWY KONKURS DLA UCZNIÓW I UCZENNIC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Konkurs towarzyszy kampanii społecznej realizowanej przez Fundację Trefl pod hasłem „EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA!”.

REGULAMIN KONKURSU

Obejrzyj filmiki, jakie powstały na naszych warsztatach dostępne na YouTube: @FundacjaTrefl

Korzyści edukacyjne

Warsztat łączy kreatywną zabawę wykorzystującą proste techniki plastyczne z użyciem filmowej technologii cyfrowej.

Rozwija umiejętność konstruowania prostych historii, opartych na ciągu przyczynowo-skutkowym.
Pracując zespołowo, uczestnicy i uczestniczki ćwiczą podejmowanie decyzji i dzielą się zadaniami zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami.
Zajęcia integrują grupę i pozwalają się wykazać dzieciom, które na co dzień w szkole nie mają wielu okazji do ekspresji artystycznej.

WIRTUALNA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Warsztaty dla

1-5 klasy szkoły podstawowej

Czas

2-2,5 godziny

Koszt

800zł

O warsztacie

Twoje dzieci lubią kreatywne zajęcia? Uczysz w szkole i chcesz zorganizować dla swojej klasy ciekawe wyjście? Spotkajmy się na warsztatach animacji poklatkowej! Zapisz grupę na warsztaty w grudniu grudniu 2023 roku. Ostatnie wolne terminy!

Podczas zajęć uczniowie i uczennice, pod okiem profesjonalnej animatorki, przygotują własne krótkie filmiki, które będą mogli rozesłać przyjaciołom wraz ze świątecznymi życzeniami. Krok po kroku:

  • poznają podstawy techniki animacji poklatkowej
  • będą pracować w kameralnych zespołach
  • własnoręcznie przygotują elementy plastyczne do animacji
  • wykażą się kreatywnością
  • skorzystają z tabletów wyposażonych w specjalne oprogramowanie

Metodologia zajęć oparta jest na module ABC ANIMACJI POKLATKOWEJ.

Obejrzyj filmiki, jakie powstały na naszych warsztatach dostępne na YouTube: @FundacjaTrefl

Korzyści edukacyjne

Warsztat oparty na kreatywnym działaniu wzmacnia umiejętności pracy w grupie i dążenia do wspólnego celu.
Osoby uczestniczące w zajęciach ćwiczą koncentrację uwagi oraz zdolności manualne. Doświadczają poczucia sprawczości i osobistego wpływu na końcowy efekt.
Uczą się wychwytywać i poprawiać usterki techniczne. Rozwijają wrażliwość estetyczną. Zyskują motywację do doskonalenia.