Animowane Urodziny

Mamo! Tato! Wasze dziecko wkrótce ma urodziny i chcecie mu urządzić nietypową imprezę? Postawcie na animację poklatkową: technikę filmową, która porusza. Oferujemy warsztaty kreatywne realizowane w kameralnej grupie w

Gdyńskim Centrum Animacji. Dzieci będę się dobrze bawić i stworzą własne filmy animowane. W tym czasie w sali obok możecie przygotować poczęstunek dla gości, a także obejrzeć wraz z innymi rodzicami niecodzienną wystawę w Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa”.

Podczas kreatywnych zajęć dzieci pod okiem wykwalifikowanej animatorki pracują nad własnymi filmami. Tworzą je indywidualnie lub w zespołach, dwu- albo trzyosobowych. Ważne, by czuły się komfortowo i miały pole do działania!

Na początku spotkania dzieci obejrzą wybrany odcinek serialu animowanego „Rodzina Treflików” i poznają kulisy jego powstawania. Zobaczą też fragmenty autentycznej scenografii i rekwizyty, które naprawdę „zagrały” w filmie.

Do stworzenia własnych krótkich filmików użyją tabletów i poznają aplikację do realizacji animacji poklatkowej. Za pomocą technik plastycznych wykreują bohaterów swojej wyobraźni.

Warsztat łączy kreatywną zabawę plastyczną z wykorzystaniem filmowej technologii. Na zakończenie zajęć odbędzie się pokaz filmików, stworzonych przez uczestników urodzinowego spotkania.

Uczestnicząc w warsztatach animacji poklatkowej, dzieci mają okazję, by zrozumieć tajniki tej wyjątkowej dziedziny filmowej i poznać kulisy powstawania filmu animowanego. Na własne oczy mogą zobaczyć, jak dzieje się magia kina. Efekt animacji uzyskują też własnoręcznie, rozwijając wyobraźnię i ciesząc się wspólną pracą w grupie koleżanek i kolegów.

Operatorem Gdyńskiego Centrum Animacji jest Fundacja Trefl.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Lokalizacja

Gdyńskie Centrum Animacji mieści się w budynku dawnej szkoły przy ulicy Gołębiej 9, w bok od ulicy Energetyków. Na miejscu dostępny jest parking. Dogodny dojazd również autobusem – należy wysiąść na przystanku „Energetyków”.

Liczba uczestników

10-15 dzieci

Czas

3 godziny

Koszt

1000zł

W cenie

  • Warsztaty animacji prowadzone przez kompetentną animatorkę. Dzieci korzystają z tabletów, a materiały plastyczne są zapewnione na miejscu.
  • Zapewniamy możliwość skorzystania z drugiej sali, bezpośrednio przylegającej do warsztatowej, wyposażonej w aneks kuchenny (blat, zlew, ekspres do kawy, czajnik, herbata). Zapewniamy krzesła i stoły.
  • Upominek dla Jubilata/Jubilatki.
  • Aranżacja urodzinowa sali (baloniki itp.) oraz poczęstunek, naczynia, sztućce, serwetki itp. pozostają we własnym zakresie Rodziców i Opiekunów.
  • Dodatkowo istnieje możliwość udostępnienia Rodzicom w trakcie zajęć dzieci wystawy jedynego w Polsce Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa”. Zgromadzono w nim unikatowe talie kart z całego świata oraz akcesoria i przedmioty związane z motywem karcianym. Czas oczekiwania na dzieci nie będzie się dłużyć…

Kontakt:
tel. 505 552 356
fundacja@fundacja.trefl.com