Fundacja

Jesteśmy organizacją pozarządową silnie związaną z Trójmiastem, ale działamy w całej Polsce. Rozwijamy edukację artystyczną i sportową oraz integrację społeczną.

Mamy za sobą ponad dwadzieścia lat działalności. Przez ten czas skupialiśmy się przede wszystkim na wątkach sportowych. Fundacja Trefl powstała w 2001 roku i od początku wspiera rozwój kultury fizycznej. Szczególnie bliska naszemu sercu jest koszykówka, a zwłaszcza rozwój młodych zawodników specjalizujących się w tej dyscyplinie. Zrealizowaliśmy liczne akcje promujące aktywny, bezpieczny i zdrowy styl życia wolnego od uzależnień.

Należymy do Grupy Trefl. Możemy zatem czerpać z potencjału zaangażowanego społecznie biznesu i jego inicjatyw kulturalnych. Należy do nich Gdyńskie Centrum Animacji, jakie powstało wokół KAZ Studio, producenta znanego na całym świecie serialu animowanego „Rodzina Treflików”. Kultura jest zatem drugą obok sportu przestrzenią, w jakiej rozwijamy naszą działalność. W Gdyni rozwijamy również projekt Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa”.

CELE

Ciesząc się z naszych dokonań i korzystając z doświadczeń, jakie dotąd zebraliśmy, z entuzjazmem otwieramy nowy rozdział działalności. Przed nami projekty nastawione na upowszechnianie edukacji artystycznej i integrację społeczną, zachodzącą poprzez żywe uczestnictwo w kulturze.

Fundacja Trefl zamierza realizować ambitne przedsięwzięcia związane z dziedziną filmową, trwale związaną z Gdynią, Miastem Filmu UNESCO. Zapraszamy do Gdyńskiego Centrum Animacji, w którym rozwijamy bazę warsztatową pod kątem aktywności dla dzieci, rodzin i seniorów.

Skupiając się na potrzebach dzieci w zakresie pozaszkolnej edukacji artystycznej, pamiętamy również o perspektywie rodziców, wychowawców, nauczycieli i animatorów kultury. Zależy nam ponadto, by poprzez aktywność dobroczynną wspierać rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

ZARZĄD

Kazimierz Wierzbicki – Prezes Zarządu Fundacji