Sport

Fundacja Trefl od 2001 roku promuje kulturę fizyczną. Szczególnie bliska naszemu sercu jest koszykówka, a zwłaszcza rozwój młodych zawodników specjalizujących się w tej dyscyplinie. Fundacja współpracuje z Akademią Koszykówki 7 Sopot oraz występującym na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Treflem Sopot – aktualnym zdobywcą Pucharu Polski.

Akademia Koszykówki organizuje zajęcia dla dzieci od 7 do 15 roku życia, a w ramach współpracy z Treflem Sopot działają dwie drużyny do lat 17, jeden zespół do lat 19 oraz ekipa tzw. „rezerw” występujących na poziomie 2. ligi koszykówki.

Nasi reprezentanci mogą pochwalić się wieloma sukcesami zarówno na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim, takimi jak wielokrotne mistrzostwo Pomorza, Młodzieżowy Puchar Polski czy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Najzdolniejsi adepci sopockich szkół mają możliwość trenowania z pierwszym zespołem Trefla Sopot, a następnie występów w Energa Basket Lidze czy europejskich pucharach.

Dzięki świetnemu programowi szkolenia wielu zawodników, którzy stawiali swoje pierwsze koszykarskie kroki w Sopocie, otrzymało szansę gry w reprezentacji Polski oraz w klubach zagranicznych. Do najbardziej znanych z nich należą: Filip Dylewicz, Adam Waczyński, Michał i Łukasz Kolendowie, Przemysław Zamojski, Adam Łapeta czy Mateusz Kostrzewski.

NASZE CELE

Propagowanie aktywnego trybu życia

Promocja koszykówki

N