GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL. Warsztaty filmu animowanego dla młodzieży

Słynne kafelkowe „gorseciki” przedwojennych posadzek, balustrady klatek schodowych, gzymsy, okienne ramy, drzwi – te i inne detale architektoniczne modernistycznych kamienic Gdyni „ożyją” w filmie animowanym stworzonym przez nastolatków. Fundacja Trefl zaprasza utalentowaną młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach animacji poklatkowej w lipcu 2024 roku. „GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL” to projekt filmowy finansowany przez Miasto Gdynia. Trwają ZAPISY!

Już przed rokiem powstał pierwszy film animowany inspirowany gdyńską architekturą (dostępny na YouTube), w którym grupa młodzieży na swój sposób zinterpretowała artystycznie wybrane kamienice położone w śródmieściu Gdyni. Tym razem pomysłodawcy tego filmowego przedsięwzięcia chcą się skupić na szczegółach stylu, z którym tak dobrze jest kojarzone miasto. Animowana etiuda będzie się składać z dziesięciu animowanych sekwencji. Każdą z nich stworzy inny uczestnik lub uczestniczka.

Warsztaty zaplanowano na pięć dni w ostatnim tygodniu lipca (24-28.07.2024). Ich efektem będzie kilkuminutowy film animowany, stworzony przez młodych ludzi pod opieką artystyczną doświadczonych animatorów, artystów studia filmowego KAZstudio, produkującego w Gdyni serial animowany „Rodzina Treflików”.

Wstępem do pracy warsztatowej będzie spacer po Gdyni, połączony z warsztatami fotograficznymi. Dzięki temu uczestniczki i uczestniczki warsztatów lepiej poznają swoich „bohaterów”, czyli realne budynki oraz ich wybrane architektoniczne detale. Następnie odtworzą je plastycznie i wprawią w ruch za sprawą animacji poklatkowej. Warsztaty adresowane są do osób w wieku 14-18 lat, szczególnie zainteresowanych fotografią, filmem, sztukami plastycznymi, architekturą i designem.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Obowiązują zapisy online: FORMULARZ ZAPISÓW DOSTĘPNY U DOŁU STRONY

Warsztatami animacji pokierują: Karolina Branecka i Stanisław Szostak, animatorzy na co dzień zaangażowani w produkcję „Rodziny Treflików” – popularnego serialu animowanego dla dzieci, powstającego w gdyńskim studiu filmowym KAZstudio. Jest ono partnerem Fundacji Trefl, która organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży pod szyldem Gdyńskiego Centrum Animacji.

Spacer po Gdyni poprowadzi dla uczestników i uczestniczek Radosław Radziejewski – fotograf, popularyzator wiedzy o gdyńskim modernizmie. Realizacją projektu dla Fundacji Trefl zajmują się: Agata Kozierańska-Burda, Magdalena Jacoń, Bogumiła Dąbrowska. Autorem plakatu promującego projekt filmowy „Gdyńska Mapa Modernizmu” jest gdyński artysta Jan Rutka.

PLAN ZAJĘĆ

środa, 24 lipca

godz. 10.00-15.00, spacer po Gdyni i warsztaty fotograficzne

czwartek, 25 lipca

godz. 14.00-18.00, warsztaty animacji – przygotowanie

piątek – niedziela, 26-28 lipca

godz. 10.00-16.00, warsztaty animacji

Zajęcia warsztatowe odbywają się w przestrzeniach edukacyjnych Fundacji Trefl w budynku dawnej szkoły przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Organizator zapewnia uczestniczkom i uczestniczkom bezpłatny udział w zajęciach oraz ciepły posiłek, a także materiały plastyczne i sprzęt niezbędne do realizacji warsztatów.

KONTAKT I WIĘCEJ INFORMACJI

fundacja@fundacja.trefl.com, tel. 505 552 356