ODKRYJ MUZEUM KART. ZWIEDZANIE Z OPROWADZANIEM 1 LUTEGO

Znowu pada deszcz, a chcesz się przejść i zobaczyć coś ciekawego? Chodź na „Ulicę Brydżową” – miejsce, którego nie ma na żadnej mapie Gdyni, a które skryło się w zakamarkach dawnej szkoły w portowej dzielnicy miasta. Już w czwartek, 1 lutego 2024 roku o godzinie 12.00 Fundacja Trefl zaprasza na zwiedzanie z oprowadzaniem do Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” w Gdyni.

Nowość: w Muzeum Kart można już kupić pamiątkowy Znaczek Turystyczny, wydany w ramach ogólnoeuropejskiej akcji kolekcjonerskiej. Ten produkowany ręcznie drewniany niewielki krążek przedstawia element związany z tematyka Muzeum i jest dostępny wyłącznie na miejscu. Stanowi zachętę dla zbieraczy i turystów do odwiedzenia nowego miejsca.

Przekraczając próg gdyńskiego Muzeum Kart, można się poczuć jak Alicja w Krainie Czarów. Śledząc karciane skarby, mijamy pocztę, operę, kino, restaurację czy biuro podróży. A ze ścian zerkają ciekawe postaci, uwiecznione na ozdobnych rewersach kart do gry: gwiazdy kina, politycy, bohaterowie bajek, fantastyczne zwierzęta. Są także motywy kulinarne czy związane z wielką modą. Praktycznie nie ma tematu czy dziedziny codziennego życia, który nie znalazłby odzwierciedlenia w karcianych motywach.

Ciekawostki kolekcji prezentowanej w Gdyni przybliży certyfikowany przewodnik Andrzej Jaroszyński.

Przybliżony czas zwiedzania z oprowadzaniem: 2 godziny.

Uwaga, w innych terminach również można odwiedzić Muzeum Kart i poznawać jego kolekcję, zwiedzając we własnym zakresie. Warto się umówić! Telefon 505 552 356, e-mail: fundacja@fundacja.trefl.com.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZWIEDZANIU Z OPROWADZANIEM?

Wystarczy się zapisać, wypełniając formularz online dostępny poniżej.

W przypadku zwiedzania z oprowadzaniem bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 16 zł (ulga przysługuje dzieciom i młodzieży na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorom 60+). Płatność na miejscu gotówką lub kartą płatniczą/BLIK.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku od siedmiu lat!

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ MUZEUM KART?

„Ulica Brydżowa” znajduje się w budynku dawnej szkoły, Zespołu Szkól Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ulicy Gołębiej 9 – boczna od ulicy Energetyków.

• Dane zwiedzającego
  • Wybór terminu
  • Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Dane zwiedzającego

Wybór terminu

Wybieram termin:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb niezbędnych do realizacji zapisów, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000).